Bir saniye, kendimi yeniden yaratıyorum! (vol1)

Zaman ne ilginç bir süreç değil mi? Dün istediklerimizi bugün yaşarken bugün hiçte o istediğimiz gibi olmadığını fark ediyoruz. Yada o istediğimiz şey olmamışsa üzerinden zaman geçince iyi ki de olmamış diyebiliyoruz. Peki bir insan gerçekten kalpten istediği bir şeyi yıllar sonra da istemeye devam eder mi? Bence eğer o istek yalnızca kendi ruhuna aitse evet! Çünkü biz başkalarının bizim için istediği şeyleri bazen kendimiz de istiyormuşuz gibi sıkı sıkı sahipleniyoruz ve bunun farkında bile değiliz.

Şimdi bir düşünelim? O çok istediğimiz şeyin fikri kime ait? Sevdiğimiz biri onun bize göre olduğunu mu söyledi? Annemizin bizim için kurduğu en büyük hayal miydi yoksa? Yada bizim için idol olan birisi mi verdi bu fikri bize. Bu bize çok yakışacağı söylenen istekler aslında ne biliyormusunuz? Annenizin, sevdiğinizin, idolününüzün yarım kalmışlıkları, ben yapamadım sen yap yakarışı, ben yaptım çok mutlu oldum sen yap sen de mutlu ol isteği.. Peki sorun ne? Bu onların yolunun çiçeği. Oysa bizim yolumuzun toprağında onların çiçeği açmaz ki, açamaz da zaten. Başkalarının bizim toprağımızda bir türlü büyümediği o sararmış çiçekleri tek tek sökün ve fark edin; benim toprağımın kokusu bile başka, eyy başkaları :)!

Başlıyoruz listemiz ilk şöyle başlıyor: Ben benim. Ben buraya kendimi gerçekleştirmeye geldim.

İkinci sırada benim isteklerim neler üzerine ciddi ciddi düşünmek gerekiyor. Ben bunu neden istiyorum sorusunun cevabı kendi mutluluğunuzla başlamalı.

Üçüncü sırada ise geçmişte çok isteyip de başkaları için yapamadıklarınızı bir gözden geçirmeniz gerek sanırım. Hani o saçlarınızı mora boyatmak isteyip de başkalarının sizi engellediği sonra da üzerinden çok zaman geçip artık bana mor yakışmaz dediğiniz evre! İşte tam o evrede gidip saçlarınızı mora boyayın olur mu? Çünkü siz kendinizi gönlünüzce yeniden yaratmaya başkoydunuz hatırlayın 🙂 Mesela, 5 yıl önce yogaya başlamak istemiştim ve bana sen o kadar esnek olamazsın demişlerdi! Vazgeçmiştim ama şuan bir saniye lütfen kendimi yeniden yaratıyorum!

Dördüncü sırada insan temizliği yer alıyor. Size iyi gelmeyen ama utanıp sıkılıp hayatınızdan çıkaramadığınız o insanları, bütün bağlarınızı keserek hayatınızdan çıkarır mısınız lütfen? Çünkü enerji vampirleri yeterince vaktinizi çalmış olmalı..

Beşinci sırada ise kendinizde sevmediğiniz şeyleri bulun. Bazı özellikleriniz, görünüşünüzdeki bazı şeyler, kendinizde yetersiz gördüğünüz kısımlar. Tek tek listeleyin, kolay mı kendini yeniden yaratmak, her şey kalbiniz ne istiyorsa öyle olmalı o yüzden şu hiç kabul etmediğiniz kısımları da yazın bakalım. Şimdi bunları nasıl düzeltebilirsiniz üzerine sadece kendinize ait haritalar çıkartarak çözüm yolları üretin. Sizi, siz olduğunuz için seven ve kendi yolunda olan birinden yardım almak da işinizi kolaylaştırabilir.

Altıncı sıra da ise kendinizle uzun uzun barışmak var! Kabul edin çok ayıp ettiniz kendinize. Elinizdeki o enerjiyi hissedip tüm vücudunuza yayın o sevginin kusursuz enerjisini. Bağışlayın kendinizi. Olan oldu. Önemli olan sonrasında aynı çukura düşmemek. Kendinizi bağışlanmaya layık görün lütfen. Ruhunuz size kırgın değil. Tanrı sizin yaramaz bir çocuk hallerinizi de çok sever emin olun.

Yedinci basamak ise en heyecan vericisi, harekete geçin! Evet şuan. Evet tam şuan. Yeni kendi yaratımınızda ertelemek yok! Çünkü her şey şuan mümkün. Eğer kalpten hissederseniz zaten değişim yaratıma girer. Çünkü siz neyseniz etrafınızda odur! İyi haber ise siz istediğiniz an değişirsiniz. Hadi bakalım ne olmak sizi en çok siz yapar?

Son ve sekizinci basamak ise, daima kendine sadık kalmak. Kendinize verdiğiniz sözlere sadık kalmak. Kendinize yaptığınız olumlamalara sadık kalmak. İnsan en büyük acıyı kendine çektirir unutmayın. Kendinize daima dürüst olun ve başkalarına gösterdiğiniz merhameti kendinizden asla esirgemeyin.

Bu sekiz basamak size göre şekillenebilir ama sona gelebilirseniz eğer yeni kendinize merhaba deyin! Yeni yolunuza merhaba deyin! Kendi öz toprağınızla tanışın! Kendi çiçeklerinizi bulun ve bahçenizi daima temiz tutun!

Sevgiler
Esra Bıçakcı

1 thought on “Bir saniye, kendimi yeniden yaratıyorum! (vol1)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir