Çekiyorum, selfie!

Merhaba, ne çok merak sardık değil mi fotoğraf çekmeye; o açıdan, bu açıdan.. Bıkmadan her seferinde yeniden poz vermeye. Basit bir eylem gibi görünse de aslında fotoğraf çekmek bize çok şey anlatıyor. Hani her güzel çıkmadığımızda poz değiştirip yeniden daha büyük heveslerle baştan başlıyoruz ya, işte onu neden normal hayatımıza da eklemiyoruz? Gülüşümüzü değiştiriyoruz, bakışımızı değiştiriyoruz bazen de güneşi tam arkamıza alıyoruz bütün ışığın gücünü kullanmak adına. Ah o güneşin eşsiz enerjisini alsak mesela arkamıza.. Hayal edelim; ortaya çıkan bizi.. Ya da olaylara da bıkmadan sürekli bakışımızı değiştirsek mesela hem de anında. Hem de hiç şüphe duymadan. Bir dakika birde şuradan çekeyim dediğimiz kadar rahat bir şekilde. Ah nasıl güzelleşir dünyamız. Peki ya değiştirdiğimiz gülüşümüz? Her seferinde başka şekillerde ama daima gülümseyerek verdiğimiz muhteşem pozlarımızı hayat sahnesinde de korkmadan sınırsızca gösterebilsek.

Diğer bir farkındalık ise pozlarımızı verirken sürekli şekil değiştirmekten hiç bir korku duymamamız. Korkusuzca bir sonraki pozu deneyebilmek! Işte bunu da, hayatta uygulayabilirsek harika bir teknik, beğenmedin mi ortaya çıkanı? Kuşku duymadan yenisini dene. Bıkmadan usanmadan her yolu dene. Elbet birinde kusursuz olanı bulacaksın. Tıpkı o birsürü pozunda en güzel bir tane olduğu gibi. “Haydi durma çek yenisini hayatın!”
Benim hep inandığım bir şey vardır: Yazınca, söyleyince, çizince olur peki ya çekince niye olmasın? O çektiğimiz mutluluklar neden bizim hayatımızın tamamı olmasın.

Birde çektiğimiz selfie’ler kadar mutlu olsak mesela gerçek hayatımızda?İ Güzel okuyucum; ‘mış’ gibi yapmasak artık ne dersin? Neysek öyle davransak, mutluysak her an gülümsesek, bakış açımızı duruşumuzu hızla değiştirip en güzel anı/pozu sürekli yakalasak da hayat her gün bayram olsa. O çektiğimiz manzara fotoğraflarının en iyisini, hep gözümüzün önünde hali hazırda yaşayabilsek.. Ne güzel olur değil mi? Hadi o zaman çekelim selfieleri bıkmadan, usanmadan, en güzel halimizi, en güzel manzaramızı gösterelim her bir ışık parçamıza. Kötü çıktıysa şikayet etmeden değiştirelim baktığımız yönü, ya da alalım güneşi arkamıza!

Esra Bıçakcı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir