Net miyiz?

Yine Aralık. Yine bir son. Yine bir başlangıç. Yine bir yeni yıl. Ruhumuzun kanatları her geçen yıl isteğimiz doğrultuda genişliyor. İsteklerimiz ise her geçen zaman farklılaşıyor. Tutunduklarımız değişiyor, bıraktıklarımız değişiyor. Peki bunlar olurken kalbimiz net mi?

Kalp sesinin kutsallığı hep bilinir. Bazense kalbimiz bile bir o yana evriliyor.. bir bambaşka bir yana. Yani ruhsal olarak sürekli ikilem içinde kaldığımız zamanlardan geçtik 2018 boyunca. Yakamızı bırakmadı acaba doğru yolda mıyım hissi.

Kalp izi bilir derler ya. Kalp yolu bilir. Peki bu kadar acaba varsa zihnimizde, kalbimiz bir başka yolumu g/özlüyor olabilir mi? . Yoksa o zihimizdeki
olmazların şüphesi mi düşüyor kalbimize. İşte bu ikisi arasında ayrım yapabilmek.. Sanırım temel mesele bu. O yüzden kalbimizin, hayallerimizin isteklerini doğru duymamız gerekiyor. Başkalarının yollarından yürüdüğümüz zaman eğreti duruyor zaten üzerimizde.
Biz bile kendimizi ait hissetmiyoruz o gittiğimiz yola. Şartlar, bitmeyen mecburiyetler. Ne yazıkki bizi tutsak eden gerekçeler.
Peki kalbimizin izinden gitmek nasıl olacak. Sanırım ilk başta bir kesinlik istiyor kalp. Ben bu yola gider, bu işi de kendi gerçeğim yaparım baş kaldırımını gözlüyor.

Ne zaman peki? Daha ne kadar erteleyeceğiz kendi gerçekliğimizi? Daha ne kadar kalacak ruhumuz istemediği dehlizlerde. Bende bilemiyorum zamanımı.
Bende çözemedim gitmem gereken yolun ne zaman başlayacağını.
Aralık ayı bu yüzden var. Ben kendime net miyim?
Kalbim net mi? Bir soralım bakalım net miyiz?

Esra Bıçakcı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir